Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Duyurular

Üniversitemizi 2. Ek Yerleştirmede Kazanan Öğrencilerin Dikkatine

Duyuru Tarihi : 22 Ekim 2021

KAYIT BİLGİLERİ

Kayıt Tarihleri:

Üniversitemizi ek yerleştirme sonucu kazanan adaylar istemeleri halinde E-devlet yardımıyla 26-31 Ekim 2021 tarihleri arasında saat 23:59’a kadar e-kayıt yapabilecekler.

 

Üniversitemizde yapılacak olan 26 Ekim 2021 tarihinde başlayarak 1 Kasım 2021 saat 17.00’ye kadar sürecek kayıtlarda öğrencinin şahsen veya vekalet vereceği kişi tarafından da kayıt yaptırabilir.

 

E-Devlet üzerinden kayıt yaptıran öğrencilerin şahsen gelerek kayıt yaptırmalarına gerek yoktur.

 

Yerleşen adaylar e-devlet şifreleri ile https://www.turkiye.gov.tr adresine giriş yaparak Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı bölümünden kayıt işlemleri yapabileceklerdir.

Üniversitemize gelerek kayıt yaptıran öğrenciler de kayıtlarının yapılmasının ardından aktif hale getirileceklerdir.

Kayıt Adresi: Ardahan Üniversitesi Rektörlüğü Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı Kat 1

ÖĞRENCİ İŞLERİ DAİRE BAŞKANLIĞI ÇAĞRI MERKEZİ : 0 478 211 75 70

 

Öğrenci numaranıza ulaşmak için Tıklayınız...

 

 ÜNİVERSİTE KAYIT BELGELERİ

 

İstenilen Belgeler (Elektronik Kayıt dışında kayıtlanacak olanlardan)

a) Adayın mezun olduğu ortaöğretim kurumundan aldığı diplomanın aslı veya onaylı örneği ya da yeni tarihli mezuniyet belgesi

b) Aday ek puandan yararlanarak yerleştirilmiş ancak alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmî belge (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak, diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır.)

c) 12 adet 4,5 cm x 6 cm boyutunda fotoğraf

d) Katkı payının/öğretim ücretinin ödenmesi ile ilgili belge

 

e) Kayıttan önce belirlenip üniversite tarafından ilan edilecek diğer belgelerin aslı veya üniversite onaylı suretleri

 

Ortaöğretim Kurumlarından Mezun Olamayan Öğrencilerin Durumu

Bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınava girecek adayların da belirlenen tarihlerde yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları yapılacaktır. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini, 31 Aralık 2021 tarihine kadar yükseköğretim kurumuna ibraz etmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgelemeyenlerin geçici kayıtları silinecek ve bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.