Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Duyurular

2022-2023 Öğretim Yılında Mezun Olmadan ve Diplomasını Almadan Formasyon Eğitimine Devam Eden 4. Sınıf Öğrencilerimizin Dikkatine

Duyuru Tarihi : 11 Eylül 2023

2022-23 Yılında Mezun Olmadan ve Diplomasını Almadan Formasyon Eğitimine Devam Eden 4. Sınıf Öğrencilerimiz;

  1. 2023-24 öğretim yılı GÜZ dönemi “ders kayıtları” başladığında, Atatürk Üniversitesi bilgi yönetim sistemi üzerinden, daha önce kendilerine verilen “kullanıcı kimliği” ve “kullanıcı şifrelerini” kullanarak ders seçimi ve ders kaydı yapacaklardır.
  2. Bu grupta bulunan öğrencilerimizin 2023-24 öğretim yılı GÜZ döneminde almaları gereken dersler aşağıda verilmiştir. (ÖNEMLİ NOT: Atatürk Üniversitesi bilgi yönetim sistemi üzerinden dikkatlice takip ediniz. Sistem sizi yönlendirecektir. Aşağıda verilen dersleri yaz okulunda almamış iseniz “DERS SEÇİMİ VE DERS KAYDI” yapacaksınız. Yaz okulunda almış ve başarılı olmuş iseniz bu dersler için “DERS KAYDI” yapmayacaksınız. Yaz okulunda alarak başarısız olduğunuz dersler var ise o dersler için “DERS KAYDI” yapacaksınız).
  1. Bu grupta bulunan öğrencilerimiz “ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI” dersini 2023-2024 Öğretim Yılı “Güz Döneminde” Ardahan İl merkezinde Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı okullarda alacaklardır.  
  2. Öğretmenlik Uygulaması dersi, okullarda “HAFTADA 8 SAAT” olmak üzere “YÜZ-YÜZE” (toplamda 2 gün) yapılacaktır. Bu dersten devamsızlık hakkı bulunmamaktadır.
  3. Öğretmenlik uygulaması yapılacak “okulların ve öğrencilerin listesi”, öğretim yılı başında Üniversitemizin sitesinde ilan edilecektir. TAKİP EDİNİZ.

ÖNEMLİ NOT: 2023-24/Güz Döneminde Atatürk Üniversitesi’nde verilecek olan teorik derslerin, “yüz-yüze” ya da “on-line” yapılacağı şu an için belli değildir. Bu konuda öğretim yılı başında net bilgi verilecektir.