Ardahan Üniversitesi
ARÜ'den Duyurular

EPALE Projesi Kapsamında İyi Uygulama Örnekleri Yarışmasının Düzenlenmesi

Duyuru Tarihi : 07 Kasım 2023
EPALE Projesi; uzmanlar, eğitmenler, akademisyenler ve gönüllüler gibi yetişkin eğitimi alanıylaaz veya çok ilgili kişileri yetişkin eğitimine ihtiyacı olan kişilerle bir araya getirerek büyük bir yetişkin eğitimi topluluğu oluşturmak ve Türkiye’nin  yetişkin eğitimine ve EPALE  platformuna katkı sağlamakamacı  taşımaktadır.  Bu  amaç  doğrultusunda  yetişkin eğitimini  teşvik  etmek,  Türkiye’de  hayat  boyuöğrenmeye katkıda bulunmak ve EPALE’nin görünürlüğünü artırmak amacıyla "İyi Uygulama ÖrnekleriYarışması" 01 Kasım 2023-15 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir.
Yarışma kapsamında hazırlanacak çalışmalar projede görevli akademisyenlerce değerlendirilereksonuçları Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün internet sayfasından ve  EPALE Platformu ile projenin sosyal medyahesaplarından duyurulacaktır.
Söz  konusu  yarışmaya  ilişkin  yönerge  ve  bu  kapsamda  hazırlanan  Aydınlatma  Metni  ile  Rıza Formu  için Tıklayınız...

EPALE Projesi; uzmanlar, eğitmenler, akademisyenler ve gönüllüler gibi yetişkin eğitimi alanıylaaz veya çok ilgili kişileri yetişkin eğitimine ihtiyacı olan kişilerle bir araya getirerek büyük bir yetişkin eğitimi topluluğu oluşturmak ve Türkiye’nin  yetişkin eğitimine ve EPALE  platformuna katkı sağlamakamacı  taşımaktadır.  Bu  amaç  doğrultusunda  yetişkin eğitimini  teşvik  etmek,  Türkiye’de  hayat  boyuöğrenmeye katkıda bulunmak ve EPALE’nin görünürlüğünü artırmak amacıyla "İyi Uygulama Örnekleri Yarışması" 01 Kasım 2023-15 Aralık 2023 tarihleri arasında düzenlenecektir.


Yarışma kapsamında hazırlanacak çalışmalar projede görevli akademisyenlerce değerlendirilerek sonuçları Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün internet sayfasından ve  EPALE Platformu ile projenin sosyal medya hesaplarından duyurulacaktır.


Söz  konusu  yarışmaya  ilişkin  yönerge  ve  bu  kapsamda  hazırlanan  Aydınlatma  Metni  ile  Rıza Formu  için Tıklayınız...