.
 
.
ARܒde Kalp Krizi Farkındalığı ile İlgili Sunuş
.
ARÜ, Bitkileri İncelemeye Devam Ediyor
.
ARÜ TÜBİTAK Projesi ile Kafkas Arısının Propolisini İnceleyecek

.
ARÜ, Arum Macalatum’u Mercek Altına Alacak
.
Tamamlayıcı Tedavi: Akupunktur
.
Posof Armudu: Doğal Antibiyotik

.
ARܒlü Akademisyenler ’Posof Elmasını’ TÜBİTAK Projesi Kapsamında Yakın Plana Alıyor
.
ARÜ 1. Geleneksel Sağlık Günleri'nde
Sayfa: 1 |

Ana Sayfa


17 KASIM 2016 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’DE KALP KRİZİ FARKINDALIĞI İLE İLGİLİ SUNUŞ

Ardahan Üniversitesi (ARÜ) gerçekleştirdiği etkinlikler ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Son olarak, ARÜ Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Mehmet Özkan tarafından ‘Kalp Krizi: Nedenleri, Tanısı, Tedavi Seçenekleri’ konulu bir sunuş gerçekleştirildi. Günümüzün önemli sağlık sorunlarından biri olan kalp krizi hakkında merak edilen pek çok şey Prof. Dr. Özkan tarafından katılımcılar ile paylaşıldı. 15 Kasım 2016 Salı günü gerçekleştirilen sunuşa ARÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan, Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vesile Düzgüner, idari ve akademik personel ile öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. 

Sunuş öncesinde Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Vesile Düzgüner tarafından Prof. Dr. Mehmet Özkan hakkında tanıtıcı bilgi verildi. Ardından Prof. Dr. Özkan kalp krizinin nedenleri, tanısı ve tedavi yöntemlerini görsellerle desteklenen bir sunumla anlattı. Damarların tıkanması sonucu oluşan kalp krizlerinden bahseden Prof. Dr. Özkan, “Kalp krizinin en önemli sebeplerinden olan damar tıkanıklığının farklı türleri vardır. Kalp krizini kalp kasının bir bölümünün o bölgeye yetersiz kan gitmesi nedeniyle fonksiyon dışı kalması ya da fonksiyonun azalması şeklinde tanımlayabiliriz. Damarlar kısmi tıkalı veya tam tıkalı olabilir. Dünyada her beş ani ölümünden birinin kalp krizinden olduğunu düşündüğümüzde olayın ciddiyetini daha iyi anlayabiliriz” dedi. 

Kalp krizini önüne geçebilmenin yollarına da değinen Prof. Dr. Özkan, beslenmenin ve sporun çok önemli olduğunun altını çizdi. Sunumun ardın konferans soru-cevap şeklinde devam etti. Programın sonunda ARÜ Rektör Vekili Prof. Dr. Gürkan Doğan tarafından değerli sunumları ve bilgilendirmelerinden dolayı Prof. Dr. Mehmet Özkan’a teşekkür belgesi takdim edildi.


                                      

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Adres: Ardahan Üniversitesi Yenisey Kampüsü, Çamlıçatak Mevkii, Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 75 59   Faks: +90 478 211 75 60