.
 
.
ARܒlü Akademisyen Bakü’de Konferansa Katıldı
.
ARܒlü Öğrencilerden Elazığ’a Teknik Gezi
.
ARܒlüler "Bir Nefes de Sen Ver" Diyerek Yüzlerce Fidan Dikti

.
ARܒlü Akademisyenlerden Lise Öğrencileri İçin Tanıtım Semineri
.
ARܒlü Öğrenciler, Artvin Çoruh Üniversitesi’ni Ziyaret Etti
.
ARÜ Bilişim Kulübü Öğrencileri, Minikleri Sevindirdi

.
ARÜ Bilişim Kulübü’nden Proje Atağı
.
ARܒde Dünya Gıda Günü Kutlandı
.
Ardahan Balı

Sayfa: 1 | 2 |

Ana Sayfa


29 Nisan 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’LÜ AKADEMİSYENLERDEN LİSE ÖĞRENCİLERİ İÇİN TANITIM SEMİNERİ

Ardahan Üniversitesi Ardahan Sosyal Bilimler MYO Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı ile Ardahan Üniversitesi Ardahan Teknik Bilimler MYO Bilgisayar Programcılığı Programı, Ardahan Şehit Er Serhat Çamlı Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğrencilerine bir seminer kapsamında tanıtıldı. Seminerin ardından öğrencilere, ARÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun muhasebe ve bilgisayar laboratuvarları gezdirildi. Daha sonra öğrenciler ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü’nün organize ettiği fidan dikimi etkinliğine katıldı. 

ARÜ İnsani Bilimler ve Edebiyat Fakültesi Âşık Zülâli Konferans Salonu’nda düzenlenen ve saat 10.30’da başlayan tanıtım semineri, ARÜ Öğretim Görevlisi Tayfun Yıldız’ın açılış konuşmasıyla başladı. 

Seminerde, “Muhasebe ve Vergi Uygulamaları” programıyla ilgili öğrencilere bilgi veren Öğr. Gör. Yıldız, bu tür alanlardan mezun olanların kamu ve özel sektörde istihdam edilebildiğini bildirdi. Program mezunlarının en üst noktaya ulaşabilecekleri yerlerin serbest muhasebe ve mali müşavirlik olduğunu da hatırlatan Öğr. Gör. Yıldız, “Bunun için dört yıllık fakülteyi bitirmiş olmak ve on yıllık tecrübe sahibi olmak gerekiyor. Daha sonra Mali Müşavirlik ve ardından yeminli Mali Müşavirlik sınavına girmeye hak kazanılabiliyor.” diye konuştu.  

Seminerde konuşan ARÜ Öğretim Görevlisi Ahmet Yusuf Cevher ise, “Bilgisayar Programcılığı” bölümü hakkında öğrencilere çeşitli bilgiler verdi. Bilgisayar teknolojilerinin toplumsal hayatın en vazgeçilmez unsurlarından biri haline geldiğini belirten Öğr. Gör. Cevher, bu nedenle Bilgisayar Programcılığının geleceği parlak bir meslek olduğunu söyledi. 

Bilgisayar Mühendisi Abdulkadir Ertaş’ın da “Network” üzerine kısa sunumunun ardından seminer sona erdi. 

Seminerin ardından öğrencilere, ARÜ Ardahan Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu’nun muhasebe ve bilgisayar laboratuvarları gezdirildi. Daha sonra öğrencilerin, ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü’nün organize ettiği fidan dikimi etkinliğine katılmasıyla program tamamlandı.


                             

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Halil Efendi Mah. Vahapzade Cad. 9 / 2 Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 26 87   Faks: +90 478 211 29 73