.
 
.
ARܒlü Akademisyen Bakü’de Konferansa Katıldı
.
ARܒlü Öğrencilerden Elazığ’a Teknik Gezi
.
ARܒlüler "Bir Nefes de Sen Ver" Diyerek Yüzlerce Fidan Dikti

.
ARܒlü Akademisyenlerden Lise Öğrencileri İçin Tanıtım Semineri
.
ARܒlü Öğrenciler, Artvin Çoruh Üniversitesi’ni Ziyaret Etti
.
ARÜ Bilişim Kulübü Öğrencileri, Minikleri Sevindirdi

.
ARÜ Bilişim Kulübü’nden Proje Atağı
.
ARܒde Dünya Gıda Günü Kutlandı
.
Ardahan Balı

Sayfa: 1 | 2 |

Ana Sayfa


30 Nisan 2013 

ARÜ, AB İLE ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI’NIN OPERASYON TEKLİF ÇAĞRISI’NA YANIT VERDİ

ARÜ’LÜLER "BİR NEFES DE SEN VER" DİYEREK YÜZLERCE FİDAN DİKTİ

Ardahan Üniversitesi Fotoğrafçılık Kulübü öğrencileri tarafından, 26 Nisan 2013 Cuma günü, ARÜ MYO bahçesinde “Bir Nefes de Sen Ver” adlı fidan dikme etkinliği düzenlendi. Saat 12.30’da başlayan etkinliğe; ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü danışmanları Öğr. Gör. Handan Özcan Arslan, Öğr. Gör. Ahmet Yusuf Cevher, Öğr. Gör. Arif Cem Topuz ile kulüp öğrencileri ve ARÜ personeli katıldı. Ayrıca etkinliğe Ardahan Şehit Er Serhat Çamlı Anadolu Ticaret Meslek Lisesi öğretmenleri ve öğrencileri de eşlik etti. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören etkinlikte, Ardahan’ın coğrafi koşulları ve iklimine uygun olarak yaklaşık 200 çam fidanı dikildi. Ortalama 50 kişilik bir grupla yapılan etkinlik adeta şenlik havasında geçti. 

MYO bahçesinde fidan dikmek için gerekli alet ve araçlar kullanarak çalışmalar yapan öğrencilerin oldukça keyifli oldukları gözlemlendi. ARÜ personelinin de fidan dikme çalışmasına katıldığı etkinlikte, Meslek Yüksek Okulu bahçesinin uygun alanları yepyeni fidanlarla donatıldı. 

“Her ağaç bir nefestir ve her ormanın bir kahramanı vardır.”

Konuyla ilgili açıklama yapan ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü danışmanlarından Öğr. Gör. Handan Özcan Arslan, dikilen fidanlarla birlikte ARÜ MYO yerleşkesinin daha da renkli ve işlevsel hale geleceğini belirterek, “Her ağaç bir nefestir. Nefesimizi her daim taze tutmak adına bu etkinliklerde devamlılık esastır ve faaliyetlerimiz sürecektir. Her ormanın bir kahramanı vardır. Bugün burada bulunan tüm katılımcılar birer kahramandır" diye konuştu. 

ARÜ Fotoğrafçılık Kulübü Danışmanlarından Öğr. Gör. Ahmet Yusuf Cevher ise, etkinlikle ilgili olarak amaçlarının ağaç sevgisi kazandırmak olduğunu vurgulayarak, “Topluma faydalı olma bilincini uyandırmak, sosyal farkındalık yaratmak ve yeni nesillere ‘bir nefes’ miras bırakmak istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

Fidan dikiminin ardından katılımcılara teşekkür edilmesiyle birlikte etkinlik sona erdi. 


                    

 
Bilgi Edinme  |  Bağlantılar  |  Engelsiz Üniversite Birimi  |  Yönetmelik ve Yönergeler  |  Mezun Öğrenciler  |  Yabancı ÖğrencilerUluslararası İlişkiler
.
Adres: Halil Efendi Mah. Vahapzade Cad. 9 / 2 Merkez / Ardahan 75000   Telefon: +90 478 211 26 87   Faks: +90 478 211 29 73