Atatürk Üniversitesi ATA Teknokent A.Ş.’nin uygulayıcı kuruluş olduğu 200.000 TL hibe destekli TUBİTAK 1512 Teknogirişim Sermayesi Desteği Programı kapsamında ATA Teknokent A.Ş. http://biggata.atateknokent.com.tr web sayfasında iş fikri başvurularını kabul etmeye başladığı belirtilmektedir.

Web üzerinden toplanacak iş fikirleri iki aşamalı bir eleme sistemine tabi tutulacak olup, BİGG programı kapsamında 1. aşama sürecinin başarıyla tamamlayan girişimciler 2. aşamada değerlendirilmek ve 200.000 TL hibe desteği almak üzere ATA Teknokent A.Ş. tarafından TUBİTAK’a yönledirilecektir.

Program kapsamında özellikle ilimiz ve bölgemiz kapsamında yer alan girişimcilerin iş fikirleri başarılı bir iş planına dönüştürülecektir. Program kapsamında verilecek ücretsiz eğitimler, mentorlükler gibi hizmetlerle girişimcilerin TUBİTAK’tan 200.000 TL kazanmasına destek olacaktır.

Söz konusu projeyle ilgili olarak 26.03.2019 tarihinde Atatürk Üniversitesinden gelecek konunun uzmanları tarafından Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Konferans Salonunda saat:10.00’da hedef kitle bilgilendirme toplantısı yapılacaktır.

Tüm akademisyenlerimize ve girişimcilere duyurulur.